Supermicro Szerver & Storage

Célterület: Adatközponti feladatok

A Supermicro a világ egyik legszélesebb szerver és adattároló termékpalettáját tudhatja magáénak.
Amennyiben szeretne segítséget kérni, az üzleti céljaihoz legjobban illeszkedő
megoldás kiválasztásában, vegye fel velünk a kapcsolatot.

Előfordulhat, hogy korlátozott hely áll rendelkezésünkre. Míg a hagyományos állványba szerelt rendszerekben 1-2 egységnyi helyet is elfoglal egyetlen szerver, a blade szerverek esetén töredéknyi egységhelyen is meg tudunk valósítani önálló szervereket. A Supermicro MicroCloud szervercsalád egy hiperskálázható, adatközpontokra optimalizált megoldás. A MicroCloud szerver moduláris felépítésének köszönhetően jobb elérhető adatsűrűséget, sokrétű felhasználási módot és költséghatékony működést biztosít – a mai változó igényű vállalatok elvárásaihoz igazodva.

Támogatja a legújabb, alacsonyabb fogyasztású és nagy sűrűségű rendszer-chip (SoC) processzorokat, beleértve az Intel® Xeon® E / D / E3 / E5 és az Intel® Atom® C processzorokat is. Ennek köszönhetően számítástechnikai alkalmazások széles körére jelent optimális megoldást. A tápellátás és a ki- és bemeneti portok a ház elején találhatók a gyors üzembehelyezés és a zökkenőmentes bővítések, szervizelések érdekében.

Kiemelt tulajdonságok:

  • 3U méretszabványú, hiperskálázható rendszer,  8 / 12 vagy akár 24 csomóponttal, 4 memóriafoglalattal
  • Gyorsan cserélhető (hot-swap) 3,5 ”vagy 2,5” NVMe / SAS3 / SATA3 meghajtó bővíthetőségi lehetőségek
  • Költséghatékony integrált 10 gigabites Ethernet
  • Magas teljesítményre és adatsűrűségre optimalizált
  • Elülső ki- és bemeneti opciók a könnyű hozzáférés és a szervizelhetőség érdekében

Előfordulhat, hogy korlátozott hely áll rendelkezésünkre. Míg a hagyományos állványba szerelt rendszerekben 1-2 egységnyi helyet is elfoglal egyetlen szerver, a blade szerverek esetén töredéknyi egységhelyen is meg tudunk valósítani önálló szervereket. A Supermicro MicroBlade™ rendszer ezért ideális opció az adatközpontok igényeinek kiszolgálására. A közös hűtési, energiaellátási és hálózati infrastruktúra kulcsfontosságú a blade megoldások által kínált nagy elérhető adatsűrűség és a szerver hatékonysága szempontjából. Az innovatív megosztott architektúrának köszönhetően a modulokat a későbbiekben anélkül bővíthetjük tovább, hogy a blade szerver többi alkatrészét kicserélnék.

A MicroBlade™ család többféle méretszabványban elérhető és könnyen telepíthető szinte minden adatközponti környezetben. Ezt egészítik ki az adatközpontbarát funkciók és kialakítások, beleértve a szabad levegőhűtés, az akkumulátor-tartalék tápellátás (BBP®), a Redfish RESTful API-kat tartalmazó Supermicro RSD, a redundáns AC vagy DC tápellátási lehetőség és még sok más. A Supermicro Blade Network Manager (BNM) a Supermicro blade-kezelő szoftvercsomagjának része, amelyet az informatikai menedzsment általános költségeinek és a kézi hálózati konfigurációs hibák csökkentésére terveztek.

  • Magas teljesítményű, költséghatékony szerver, rugalmas bővítési lehetőségekkel
  • 3U vagy 6U méretszabványú all-in-one blade architektúra
  • Extrém adatsűrűségre optimalizált kialakítás
  • Akár 86% -os jobb energiahatékonyság és 56%-al jobb adatsűrűség egy szabványos 1U rackmount szerverhez képest

Előfordulhat, hogy korlátozott hely áll rendelkezésünkre. Míg a hagyományos állványba szerelt rendszerekben 1-2 egységnyi helyet is elfoglal egyetlen szerver, a blade szerverek esetén töredéknyi egységhelyen is meg tudunk valósítani önálló szervereket. A Supermicro SuperBlade® rendszer ezért tökéletes választás az adatközpontok számára. A közös hűtési, energiaellátási és hálózati infrastruktúra kulcsfontosságú a blade megoldások által kínált nagy elérhető adatsűrűség és a szerver hatékonysága szempontjából. A 6U méretszabványnál elérhető, innovatív, megosztott architektúrának köszönhetően, a modulokat a későbbiekben anélkül bővíthetjük tovább, hogy a blade szerver többi alkatrészét kicserélnék.

A SuperBlade® család többféle méretszabványban elérhető és könnyen telepíthető szinte minden adatközponti környezetben. Ezt egészítik ki az adatközpontbarát funkciók és kialakítások, beleértve a szabad levegőhűtés, az akkumulátor-tartalék tápellátás (BBP®), a Redfish RESTful API-kat tartalmazó Supermicro RSD, a redundáns AC vagy DC tápellátási lehetőség és még sok más.

A Supermicro Blade Network Manager (BNM) a Supermicro blade-kezelő szoftvercsomagjának része, amelyet az informatikai menedzsment általános költségeinek és a kézi hálózati konfigurációs hibák csökkentésére terveztek.

  • Extrém teljesítmény érhető el az akár 4 db  Intel® Xeon® skálázható processzorral
  • Adatközpontokba tervezve, erőforrás-takarékos kialakítással
  • EDR InfiniBand és 25 gigabites Ethernet támogatása
  • Elérhető 4U, 6U, 7U és 8U méretszabványban is
  • Támogatja a gyorsan cserélhető (hot-swap) NVMe meghajtókat

A Supermicro FatTwin™ szerver forradalmat hozott el a „zöld számítástechnikában”. Rendkívüli teljesítményt, tárolókapacitást és bővíthetőséget biztosít maximális energiahatékonyság mellett. Megosztott összetevőinek köszönhetően költséghatékony és a megbízható választást jelent, míg moduláris felépítése miatt rugalmasan konfigurálható és könnyen karbantartható.

A Supermicro FatTwin™ bal és jobb fele elektromosan el van szigetelve egymástól, így továbbra is akár 4 (hot-swappable) csomópontot biztosít mindkét oldalon. Ezenkívül mindkét oldalon redundáns 2200 W-os titánszintű (96%) tápegységek vannak, amelyek maximális hatékonyságot és megbízhatóságot biztosítanak a FatTwin™ rendszer mindkét felében.

A szerverben megtalálható Supermicro® Super I / O modul (SIOM) segítségével az I / O-költségek akár 50% -át is megtakarítjuk, és szabadon választhatunk igényeknek megfelelő hálózati kapcsolatot (1Gb / s-tól 100Gb/ s-ig). A Supermicro szerverekre jellemzően könnyen lehet igény szerint méretezni, kezelni és szükség esetén szervizelni.

  • 4U méretszabványú rendszer, amely akár 4 vagy 8 csomópontot is támogat
  • Bővítési lehetőségek széles tárháza áll rendelkezésre: NVMe / SAS3 / SATA3, illetve elülső és hátsó ki- és bemenetek
  • A moduláris gyorscserés (hot-swap) architektúra rugalmasságot és egyszerű szervizelhetőséget tesz lehetővé
  • Az energiatakarékosság jegyében készült
  • Egymástól elektronikusan egymástól teljesen izolált csomópontok, redundáns tápegységekkel a minden körülmények közötti működés érdekében
  • Rugalmas SIOM hálózati beállítások

Az első, 2006-ban bemutatott Supermicro Twin™ forradalmasította az 1U és 2U méretszabványú szerverek elérhető adatsűrűségét, teljesítményét és megbízhatóságát azáltal, hogy minden rack egységen belül több Hot-Swappable csomópontot biztosított (a hagyományos rendszerek csak egyet).

A költséghatékony Twin™ család szervereivel energiát és rack-helyet spórolhatunk meg azáltal, hogy a teljes architektúra ugyanazon a házon és tápegységen osztozik meg.

  • 1U / 2U méretszabványú rendszer, amely 2 vagy 4 csomópontot is támogat
  • Gyorsan cserélhető (Hot-Swappable) 3,5 ”vagy 2,5” SAS2/ SATA3 meghajtók állnak rendelkezésre
  • Beépített Gigabit Ethernet csatlakozó a költséghatékonyság érdekében
  • Díjnyertes szerver-architektúra

Az első, 2006-ban bemutatott Supermicro Twin™ forradalmasította az 1U és 2U méretszabványú szerverek sűrűségét, teljesítményét és megbízhatóságát azáltal, hogy minden rack egységen belül több Hot-Swappable csomópontot biztosított (a hagyományos rendszerek csak egyet). A TwinPro™ architektúra a Supermicro bevált Twin technológiájára épít, csak nagyobb tárolási kapacitást, hálózati, ki- és bemeneti opciókat, memóriaterületet és gyorsaságot nyújt.

A szerverben megtalálható Supermicro® Super I / O modul (SIOM) segítségével az I / O-költségek akár 50% -át is megtakarítjuk, és szabadon választhatunk igényeknek megfelelő hálózati kapcsolatot (1 Gb/s-tól – 100 Gb/s-ig). A Supermicro szerverekre jellemzően, könnyen lehet igény szerint méretezni, kezelni és szükség esetén szervizelni.

  • Gyorsan cserélhető (Hot-Swappable) 3,5 ”vagy 2,5” SAS3 / SATA3 meghajtók állnak rendelkezésre
  • Hálózati kapcsolatok széles tartománya áll rendelkezésre (SIOM) – 1GbE, 10GbE, 25GbE, 100GbE és IB

A Supermicro DCO, azaz Data Center Optimized SuperServer® termékcsaládját annak tükrében fejlesztették ki az adatközpontok számára, hogy a lehető legkedvezőbb watt/forint üzemeltetési értéket nyújthassák maximális teljesítmény mellett is.

A hőelosztásukat teljesen áttervezték, és olyan innovatív termikus architektúra került bennük kialakításra, mely még nagyobb terhelés folyamán sem engedi a rendszert kiugróan felmelegedni. Az alacsonyabb működési hőmérséklet révén eszközünk élettartama meghosszabbodik, és hatékony működése révén tökéletesen megfelelhetünk az energiatakarékossági követelményeknek.

  • Továbbfejlesztett hőtervezés és kiemelkedő hatékonyságú tápegységek jellemzik
  • Nem csupán az energiával, hanem az elhelyezésükhöz szükséges hellyel is takarékosak
  • Az optimalizált működéssel a lehető legalacsonyabb TCO-t (teljes tulajdonlási költséget) érhetjük el

Míg a tárolás terén a legújabb fejlesztések többsége a flash memória technológiára összpontosult, az adatok túlnyomó többsége belátható időn belül mágneses merevlemez-meghajtókon (HDD) marad. A HDD-k nem csak tovább növelték a kapacitásukat az évek alatt, hanem a flash-tárolás 1/10-ed árán is elérhetőek. Emellett a modern CPU-technológia eljutott odáig, hogy egyetlen CPU könnyedén képes kezelni 60-100 HDD-t.

A Supermicro, a maximális elérhető adatkapacitás jegyében kifejlesztett Top Loading Storage családja ideális a dinamikusan fejlődő vállalatok növekvő adatigényeinek kiszolgálására. Amennyiben egyre nagyobb problémát okoz az adatobjektumok tárolása, a biztonsági mentések tárolása, replikálása és az archiválás, úgy ideális választás lehet vállalkozása számára.

  • Könnyen telepíthető és cserélhető 45 / 60 / 90 rekeszes adattároló rendszer
  • Megduplázhatja a tárolási sűrűséget 2U térben a Simply Double rendszerekkel
  • Költséghatékony 1U tároló rendszer, amely 12x 3,5 hüvelykes meghajtókat támogatnak

A Supermicro átfogó portfóliójában kiemelkedő helyen találhatjuk meg NVMe alapú all-flash SuperServer® és SuperStorage® rendszereket, amelyek támogatják a legújabb Intel® Xeon® Scalable processzorokat is.

Az all-flash NVMe SuperServer® és a SuperStorage® rendszerekkel kiemelkedő tárolási teljesítménynövekedést és válaszidő-csökkentést tapasztalhatunk meg – messze lekörözik az elavult, hagyományos merevlemez-meghajtókon (HDD), illetve a modernebbnek számító szilárdtestalapú meghajtókon (SSD) alapuló rendszereket is.  Az ilyen all-flash szerverek és adattárolók energiahatékonyabbak, mint a hagyományos rendszerek, és hot-plug képességüknek köszönhetően könnyebben hozzáférhetünk, bővíthetünk vagy szükség esetén szervizelhetünk. Az üzletmenetfolytonosság és adatbiztonság garantálása érdekében kettős NVMe portokat alakítottak ki, mely segítségével egy esetleges eszköz meghibásodásakor egy másik át tudja venni annak szerepét, így fenntartva a rendszerek működését.

  • Rendkívül gyors adatmozgatást, adatsűrűséget biztosítanak extrém adatkapacitás és hatékonyság mellett
  • Különféle tárolóházak állnak rendelkezésre az egyszerű kapacitásbővítéshez
  • Méretszabványok széles körű támogatása, beleértve az EDSFF-et, az U.2-t és az NF1-et
  • Kétportos NVMe megoldások révén magasfokú redundanciát érhetünk el